Honnan ered a módszer?
- Vimala McClure - 1973, Észak-India
- Az ősi kultúrákban anyáról gyermekre szállt a masszázs tudománya. Az édesanyák a világ minden pontján ösztönösen tudják, hogy a babáknak szükségük van az ölelésre, a ringatásra, a szeretetteljes érintésre.
- Négy technika ötvözése:
- Svéd masszázs
- Indiai masszázs
- Reflexológia
- Jóga elemei
Babamasszázs hatásai
Fontos tisztázni, hogy a babamasszázsnak csak jótékony hatásai vannak!
- Szülő-gyermek kötődés
- Szeretetteljes érintés
- Oxitocin
- Érzékszervek használata
- Emésztő rendszer( bélgázok, hasfájás…)
- Vérkeringés
- Fogzási fájdalom
- Súlygyarapodás
- Alvási szokások
- Ellazulás, a feszültségek levezetése
A kötődés
A gyermekekkel való szeretetteljes foglalkozás, mint a babamasszázs olyan bensőséges légkört teremt a családban, amelyben családtagok a hétköznapi gondoktól feloldódva, a stressztől megszabadulva tapasztalhatják meg az együvé tartozás érzését, a kötődés elmélyülését. A babamasszázs támogatja mindkét szülő önértékelésének javulását is.
Mindkettőjük örömére önfeledt, boldog perceket tölthetnek együtt, és a szülő a masszírozással saját maga enyhítheti a kicsi hasfájását, fogzási fájdalmát, megnyugtat-hatja Őt. Láthatja babája elégedettségét, hallhatja boldog gőgicsélését.
Mi történik a babamasszázs oktatás során?
A foglalkozás során az oktató egy játék babán mutatja, magyarázza az egyes fogásokat, és beszélget a szülőkkel a masszázs hatásairól, a kötődésről, a sírásról, a növekvő gyermek masszázsról és egyéb, a babák egészséges fejlődését érintő témákról.